Podróże

Suwalszczyzna z Suwałkami na czele – to wypada sprawdzić!

Nie ma tu miejsca na monotonię, ale za to jest nieskończenie dużo możliwości spędzenia wolnego czasu tak, jak kochasz. Suwałki to nadzwyczajne miejsce na mapie kraju, do którego należałoby się wybrać chociaż raz, aby przekonać się o uroku tego miasta osobiście. Zerknijmy bliżej na to miejsce, ażebyś mógł przy kolejnych planach weekendowych uwzględnić też Suwalszczyznę jako pretendenta do odwiedzenia.

Co powinieneś wiedzieć o Suwałkach?
Suwałki stanowią część województwa podlaskiego. Mieszczą się w południowo-wschodniej Polsce oraz tworzą siedzibę powiatu suwalskiego. Pierwsza historyczna wzmianka o Suwałkach notowana jest na rok 1688, jest to w takim razie względnie młode miasto na mapie stworzonego przez nas kraju.
Współcześnie miasto liczy sobie prawie że 70 tysięcy mieszkańców. Rozkwita pod względem kultury, ekonomii oraz edukacji. Mieszka się tutaj prawidłowo, o czym dowodzą zajmujące wydarzenia i newsy, z jakimi wolno się zapoznać z pomocą regionalnego portalu http://suwalki.net.pl . To wybitnie stosowny serwis dla wszystkich zaciekawionych autentycznym obliczem Suwałk.

Co czyni Suwałki nadzwyczajnym, polskim biegunem północnym?
Każdego roku do Suwalszczyzny wybiera się coraz to więcej podróżników – oraz to nie tylko z Polski. Każdy, kto wypatruje spokoju, ciszy i kocha spędzać wolny czas w ładnych okolicznościach natury – będzie usatysfakcjonowany. Suwałki, a w związku z tym stolica Suwalszczyzny wyróżniają się w zasadzie atrakcyjnym położeniem geologicznym, jakie to przyczyniło się do mianowania tego miejsca “Polskim Biegunem Północnym”.

Co wynika ze specyficznego mikroklimatu, z którego znana jest Suwalszczyzna?

  • gorące i upalne lata,
  • mroźne oraz długie zimy.

Jednakże Suwałki to wiele więcej niż rzeczywiście konkretne czucie uroków pogody. Do tego miejsca tłumnie przyciągają entuzjaści tradycji, gdyż przygraniczne położenie tego miasta dopisuje historycznej rozmaitości.
Suwalszczyzna – to musisz zobaczyć na własne oczy!
Suwalszczyzna to błyskotliwa pozycja urlopowa dla każdego, kto nie adoruje nudy na wakacjach. Bez względu na to, czy bardziej interesuje Cię aktywny wypoczynek, czy ciekawa architektura – wszystko to znajdziesz w tej części Polski, a jeżeli poszukujesz więcej informacji przed rezerwacją noclegu – należałoby spojrzeć tutaj: http://suwalki.net.pl/suwalszczyzna . Cała gama informacji w zasięgu ręki!

Czemu warto udać się na Suwalszczyznę?

  • wydarzenia kulturalno-sportowe,
  • liczne galerie oraz muzea
  • architektura sakralna wzbudzająca szacunek,
  • rewelacyjne zaplecze kuchni regionalnej,
  • obszerne zaplecze miejsc noclegowych.

Zalew Arkadia zdaniem wielu ludzi będzie tym miejscem na Suwalszczyźnie, jaki bez żadnego ale trzeba ujrzeć. To 11 hektarów powierzchni wody, gdzie można spędzić de facto przyjemnie czas. Historia tego miejsca sięga XVIII wieku! Dziś wolno odnaleźć tam boisko, ścieżkę rowerową, czy plenerową siłownię. Jest nawet miejsce do plażowania, czy gry w tenisa. Latem jest tutaj tłumnie, niemniej jednak i spokojnie – należałoby przekonać się o tych atrakcjach osobiście. Należy jednak przyznać, iż w czasie chłodniejszych miesięcy również ma w sobie w samej rzeczy sporo wdzięku. Jak najbardziej to jedynie maleńki skrawek tego, co Suwałki, jak i Suwalszczyzna mają do zaproponowania.

Previous Post Next Post

You Might Also Like