Sklepy Internetowe

Jaki wybrać depilator?

Depilatory stają się coraz bardziej popularne wśród produktów do higieny oraz pielęgnacji. Zapewniają one skuteczne pozbycie się niechcianego owłosienia na dłuższy czas. W punktach sprzedaży odnajdziemy modele wykorzystujące coraz to nowsze technologie oraz innowacyjne rozwiązania. W jaki sposób dokonać wyboru porządnego depilatora? Czym się kierować i na co zwrócić uwagę? Na te zapytania odszukasz odpowiedź w poniższym artykule.

Jakie są typy depilatorów?
Na rynku możemy odszukać parę rodzajów depilatorów. Różnią się one między sobą mechanizmem działania. W ten sposób możemy wyróżnić: depilatory klasyczne, depilatory świetlne oraz depilatory laserowe.
Pierwszy rodzaj, czyli depilatory klasyczne, jest na rynku już od pewnego czasu. Ich mechanizm z reguły oparty jest na krążkach bądź też pęsetach. Dodatki te są osadzone na głowicy – w trakcie jej obrotu, otwierają się i zamykają, przez co są w stanie chwytać włoski. Depilator świetlny ma lampę, która naświetla konkretny obszar cery. Nadawane jest światło, będące spektrum fal o przeróżnej długości. Fale te są z kolei absorbowane przez cebulki włosów, poprzez co ulegają uszkodzeniu. Kojarzy się to z zahamowaniem ponownego wzrostu włosa. Ostatni typ, innymi słowy depilator laserowy, funkcjonuje na zasadzie emisji pojedynczej wiązki światła. Energia ta jest absorbowana przez ten element włosa, jaki odpowiada za jego wzrost – inaczej brodawkę. Poprzez wzrost temperatury brodawka ulega uszkodzeniu bądź także całkowitemu uszkodzeniu.

Na co zwrócić szczególną uwagę kupując depilator świetlny?
To, co należałoby wziąć pod szczególną uwagę w czasie zakupu depilatora świetlnego, to fakt, czy posiada on możliwość regulacji mocy. Ma to znaczenie, gdyż każdy z nas ma inną odporność na ból – zbyt wielka moc urządzenia może wywoływać dyskomfort. Warto posiadać na uwadze, że moc zawsze trzeba dobrać do depilowanego miejsca – cera pod pachami jest dużo bardziej wrażliwa aniżeli ta na nogach. Nadzwyczaj ważne jest, by zaadaptować ten parametr do typu skóry. Co poniektóre urządzenia, takie jak depilator ze strony Politaipl.com, mają akcesoryjną funkcję, jaką jest rozpoznawanie typu skóry.

Depilator laserowy – co należałoby wiedzieć przed kupnem?
Wybór depilatora laserowego nie jest prostym zadaniem. Pojedyncze modele różnią się między sobą nie wyłącznie ceną, lecz też mocą sprzętu oraz dodatkowymi funkcjami. Sposób zasilania depilatora jest ogromnie znaczący. Znajdziemy modele, jakie są zasilane sieciowo, akumulatorowo lub też także akumulatorowo- sieciowo. Wyboru tego dokonujemy na podstawie indywidualnych potrzeb, gdyż każde z tych rozwiązań ma swoje atuty i minusy.
Znaczące są również funkcje, które mają na celu udogodnienie przeprowadzenia depilacji. Osiągalne są np. aplikacje do planowania depilacji lub również czujnik do rozpoznawania typu cery.
Nie bez znaczenia jest także liczba trybów pracy oraz regulacja mocy działania. Aby depilacja była efektywnie i bez problemu sfinalizowana na rozmaitych obszarach ciała ludzkiego, prawidłowo jest zaadaptować możliwości depilatora. Co poniektóre modele posiadają pomocnicze głowice lub nasadki – to naturalnie dzięki nim depilacja miejsc wrażliwych odbędzie się bez bólu.

Previous Post Next Post

You Might Also Like