Technologia

Jak wiele potrafią czytniki kodów?

Każdego tygodnia mamy do czynienia z urządzeniami jakimi są czytników kodów oraz nawet nie zdajemy sobie z tego kwestii. Niezależnie od rodzaju produktu jaki chcemy nabyć ma on kod kreskowy, jaki po odczytaniu wyświetla jego identyfikację zrozumiałą dla kasy lub ewentualnie komputera. To, jak działa czytnik kodów nie jest powszechną wiedzą, skutkiem tego należałoby ją poznać, żeby porządniej zrozumieć identyfikowanie produktów.

Prosta instrukcja obsługi skanera kodów kreskowych
Działanie czytników uzasadnia się w zasadzie na oddziaływaniu czerwonego światła. Emitowane światło laserowe pada na lustro, które z kolei kreuje wiązkę światła padającego na kod kreskowy. Padające światło odbija się od przerw pomiędzy czarnymi paskami kodu kreskowego oraz wraca z powrotem do wnętrza czytnika. Odbija się ono od wklęsłego lustra (znajdującego się w urządzeniu) oraz przenika do fotodetektora. Urządzenie zmienia światło na impulsy elektryczne, jakie zostają “przetłumaczone” na język zrozumiały dla kas i systemów.

Czytnik kodów – typy
Na rynku można spotkać się z dwoma podstawowymi typami czytników. Pierwszy z nich to skaner kodów bezprzewodowy. Jego działanie w ogromnej mierze opiera się na działaniu częstości fal radiowych lub ewentualnie bluetooth. Prezentują mnóstwo więcej zalet aniżeli przewodowy skaner kodów, bowiem cechują się sporo większą mobilnością. Przewodowy czytnik kodów gwarantuje dokładne odczytanie kodów znajdujących się na towarze oraz dedykowany jest raczej do stanowisk siedzących, jak na przykład sprzedaż w małych sklepach, butikach itp. Bogatą ofertę zawierającą czytniki prezentuje marka Hardware for business. W sklepie można znaleźć zarówno skanery przewodowe oraz bezprzewodowe wysokiej jakości oraz w odpowiedniej cenie.

Jak dawno temu radzono sobie z identyfikowaniem produktów?
Na przestrzeni lat świat poszedł silnie do przodu dzięki używaniu innowacyjnych technologii. Jeszcze parędziesiąt lat temu nie było techniki, która umożliwiłaby identyfikowanie artykułów w parę sekund, a proces ten był żmudny oraz mnóstwo cięższy. Zapewne wymagał on wielu notatek, poszukiwania danych oraz liczenia. Kod kreskowy to stosunkowo śmiały wynalazek, jednakże przeszedł już własną ewolucję. Na początku powstania tego identyfikatora towarów, prowizoryczny czytnik kodów jako źródła używał światła LED, jakie miało wiele swoich wad. Żeby odczytać kod towar należało przyłożyć bardzo blisko czytnika, niemniej jednak nie zawsze to działało. Dla porównania, obecny czytnik kodów bezprzewodowy ma okazję wyświetlić wiadomości o artykule nawet z kilku metrów zaledwie w parę sekund.

Branża a czytnik kodów
W zależności od branży powinno wykorzystywać się przeróżne skanery kodów. Kategorycznie przewodowy skaner kodów będzie przeznaczony mniejszym firmom bądź kasom, jakie nie zmieniają własnego położenia. Przewodowe skanery są nieco tańsze oraz porządnie sprawdzą się w punktach o mniejszych wymaganiach. Firmy, które zajmują się hurtowym sprzedawaniem towarów i posiadają znaczne hale i magazyny powinny zainwestować w czytnik kodów bezprzewodowy, bo umożliwia on spacerowanie z nim oraz poprawniejsze rozeznanie w identyfikacji towarów. Są wygodne, poręczne, lekkie i pokazują wiadomości o towarze w kilka sekund.

Previous Post Next Post

You Might Also Like