Usługi

Czym jest usługa monitorowania serwisów internetowych?

Nieprawidłowo funkcjonująca strona będzie przynosić straty, więc należałoby zainwestować w monitoring dostępności stron internetowych. Ograniczenia dostępu dla Użytkowników internetu mogą przekładać się na to, że prędko znajdą oni alternatywę w konkurencyjnym środowisku internetowym. Tracić wolno w ten sposób nowych użytkowników, lub konsumentów.

Inwestując w monitoring działania stron www, można korzystać z dostępu do szeregu działań, których celem jest zapewnienie stałej dostępności do witryny. Przedsiębiorstwo MonitWeb jest w stanie zagwarantować dwudziestoczterogodzinną kontrolę sposobu wyświetlania się portalu internetowego.Zezwala to pomiędzy innymi uniknąć sytuacji, w której będzie dochodzić do utraty ewentualnych kontrahentów. Jak wskazują badania przeprowadzone przez Google nawet 4/5 Użytkowników internetu nie wraca na stronę internetową, czy do sklepu internetowego, z jakiego nie są usatysfakcjonowani. Brak dostępu do serwisu internetowego, który się wydłuża to utrata możliwych do uzyskania dochodów.

Jak zadbać o właściwe wyniki witryny wykorzystując monitoring dostępności?

Największym kłopotem jest brak dostępu do witryny, który trwa kilka dni. Jednakże nawet kilka godzin, w trakcie jakich portal internetowy nie będzie się wczytywał, będzie problemem dla firm.

Konsumenci nie będą w stanie:
– przeszukać oferty,
– złożyć zamówienia,
– dokończyć proces kupna produktów.

Korzystając z usługi MonitWeb, jaką jest monitoring dostępności stron internetowych, można w każdym calu wyeliminować sytuacje, gdy witryna internetowa będzie nieosiągalna dla Użytkowników internetu. Poza tym kontrolowana jest funkcjonalność, czy wydajność portalu internetowego. Stałemu monitorowaniu podlega między innymi to, jak działają serwery. Kiedy domena internetowa wolno się ładuje, wtedy wywoływać to będzie niezadowolenie internautów. Firmy są w stanie utracić korzystny wizerunek marki. Każda witryna internetowa może tracić zasięgi. Wygoda korzystania z zasobów Internetu jest coraz to ważniejsza dla internautów.

Wobec tego monitoring dostępności stron internetowych jest w stanie przeciwdziałać:
– stratom finansowym,
– słabszej pozycji witryny w wyszukiwarce Google,
– pejoratywnemu postrzeganiu marki,
– obawom przed zrealizowaniem transakcji ze względu na postrzeganie bezpieczeństwa witryny,
– przerwom w dostępie do informacji.

Co jest realizowane w ramach monitorowania witryn WWW?
Podczas całodobowego procesu monitorowania stron WWW w MonitWeb kontrolowane jest to, że witryna ładuje się w prawidłowy sposób. Kiedy serwis przestaje poprawnie działać, wówczas awaria jest bezzwłocznie zgłoszona. Niesłychanie pożyteczne są regularnie dostarczane wiadomość dotyczące charakteru awarii, która wystąpiła na witrynie. W ten sposób monitoring działania stron www na bieżąco zapewnia wartościowe wiadomości, które są newralgiczne z punktu widzenia prawidłowej i prędkiej reakcji. Na dodatek korzystać wolno z rozbudowanych statystyk. Zezwala to pomiędzy innymi śledzić zadania Cron, a także to jak faktycznie funkcjonują. Taka kontrola jest sposobem na unikanie sytuacji, kiedy kluczowe procesy w stronie internetowej nie funkcjonują poprawnie i nie spełniają swojej funkcji. Toteż inwestycja w monitoring działania stron www to świetny sposób na ograniczenie możliwych do wystąpienia strat pieniężnych. Gwarantuje to efektywne prowadzenie biznesu internetowego. Odwiedź naszą stronę monitweb.pl

Previous Post Next Post

You Might Also Like